Zegarki Casio

By | 28 kwietnia 2012

Firma Casio to jeden z największych wytwórców zegarków na świecie.
Firma Casio została założona w 1946 roku, w kwietniu Tadao Kashio. 1957 rok przyniósł zmiany: stara nazwa koncernu Kashio Seisakujo zmieniła się na Casio Computer CO. Ltd. Zwiększył się skład zarządu do którego dołączyli trzej pozostali brcia Kashio: Kazuo Kashio, Toshio i Yukio.

Teraz prezesem firmy Casio jest Kazuo Kashio. Nazwa firmy pochodzi od nazwiska prezesa zapisanego w romaji, i jest dopasowana dla zagranicznego klienta. Zmiana nazwy z Kashio na Casio była tłumaczona możliwością uznania koncernu za firmę włoską, czego Tadao Kashio chciał uniknąć. Motto firmy to Kreatywność i wkład („Creativity and Contribution”).
Firma produkuje m.in. kalkulatory, cyfrowe aparaty fotograficzne, casio zegarki projektory, instrumenty muzyczne, drukarki etykiet, palmtopy, kasy fiskalne, telefony komórkowe, keyboardy i elektroniczne tłumacze.
Dzisiaj Casio to duży koncern. Młodziży lubiącej szybki tryb życia, firma oferuje rodzinę G-shock i Baby-G. Rodzina zegarków G-shock przeznaczona jest dla mężczyzn a Baby-G dla nastolatek. Osobom potrzebującym klasyki, firma proponuje zegarki z serii Standard Analogue a miłośnikom lat 90 przyda się seria standard digital. Casio w swojej ofercie posiada zegarki damskie casio.
Jeżeli szukacie dobrych zegarków, rozejrzyjcie się za sklepami oferującymi zegarki Casio.
Zegarki Casio to znaczenie jakości w świetnej cenie. Jeśli więc poszukujesz dobrego zegarka dobrej cenie to zastanów się na zakupem zegarków Casio.

Dodaj komentarz