Zakup uzywanego Seata

By | 26 czerwca 2012

Seat Leon z drugiej ręki to propozycja nad wyraz atrakcyjna. Lata upływają, a mimo to Leony tylko kapkę tracą na cenie. Dokładne wykonanie i bezpieczne rozwiązania technologiczne skutkują niezawodnością przez długi czas, a to tak poszukiwana cecha wśród używanych samochodów.

Zanim wybierzesz dany egzemplarz, warto przejrzeć jego dane techniczne oraz zweryfikować opinie właścicieli. Mimo że Leony są postrzegane za prawie bezawaryjne, presji czasu poddaje się każdy pojazd. Dobrze jest zatem szczególną czujność zwrócić na spalanie, które w dużej mierze zależy właśnie od stanu pojazdu.

Na giełdzie stosunkowo nieraz natknąć się można także usportowione modele – Seat Leon FR i Seat Leon Cupra R – przeznaczone dla kierowców, którym standardowy Leon, mimo że oferujący bardzo przyzwoite osiągi, nie wystarcza. Po przeciwnej stronie skali zlokalizować należy natomiast Seata Leona z silnikiem TDI, który cechuje się bardzo dobrą jakością. Przebiegi zbliżające się do 300 tysięcy przejechanych kilometrów nie stanowią niczego w tym przypadku zaskakującego.

Dodaj komentarz