Niesłychanie rozbudowana baza noclegowa Krakowa

By | 30 sierpnia 2012

Bardzo duża popularność Krakowa sprawia, że musi być on przygotowany na wizytę tysięcy turystów tak z Polski jak i zza granicy. Miasto wywiązuje się z tego dobrze – posiada niezwykle rozbudowaną bazę noclegową, zróżnicowaną pod względem ceny a także komfortu, w rezultacie wyszukanie odpowiedniego noclegu nie stanowi dla przyjezdnych problemu. Jeżeli wobec tego planujemy pobyt w Krakowie należy lepiej przyjrzeć się noclegom w nim oferowanym.

Wybierając nocleg w Krakowie powinniśmy wziąć pod uwagę parę czynników. Do podstawowych należą cena noclegu, jego standard oraz lokalizacja. Najtańszymi opcjami noclegów jest hostel kraków a także kwatera prywatna, natomiast hotel i apartament to na ogół wybór osób z bardziej zasobnym portfelem. Za ceną noclegu idzie jego komfort – te tańsze mogą zapewnić średni komfort natomiast droższe oprócz luksusu nierzadko zapewniają też dodatkowe atrakcje jak przykładowo baseny czy sauny.
Musimy pamiętać, że wpływ na cenę noclegu ma także jego położenie. Hostel w Krakowie zlokalizowany w większej odległości od centrum będzie gwarantował niższą cenę niż ten znajdujący się w pobliżu Starego Miasta. Podobnie sytuacja wygląda z hotelami i apartamentami. Powinniśmy jednak podkreślić, że Kraków ma do zaoferowania dobrze rozbudowaną komunikację autobusową i tramwajową, wobec tego dojazd nawet z obrzeży Krakowa nie będzie stanowił kłopotu i nie zajmie dużo czasu.

Dodaj komentarz